
Wiosna za pasem, słońce świeci co raz mocniej a sesja zimowa się skończyła i rozpoczął się kolejny semestr na uczelniach. Po intensywnej nauce do egzaminów przychodzi czas na odprężenie. Co robić, co wybrać, by po wielu godzinach na wykładach zrelaksować się, zrobić coś ciekawego? A może nurkować? W końcu to bardzo atrakcyjne zajęcie i co by nie mówić sport ekstremalny. Nauka nurkowania jest jedną z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących podróży jaką można sobie zafundować. To nie jest jednorazowa atrakcja, chwilowe zajęcie, po zakończeniu którego szuka się kolejnego. Nurkowanie staje się pasją, która przenika wszystkie aspekty życia. Nie chce się z tego rezygnować i poszukuje się kolejnych możliwości wejścia do wody. Czy to jest basen czy wody otwarte jak jeziora, morze, zalane kamieniołomy zawsze wrażenia są niezapomniane. Unoszenie się w toni, zawiśnięcie w stanie nieważkości, daje niepowtarzalny relaks i odprężenie.
Pierwsze nurkowanie kursanta będzie odbywać się w kontrolowanym miejscu nurkowym, takim jak basen. Przynajmniej na początku miejsce nurkowania będzie wystarczająco płytkie, aby wstać. Co więcej, przed wejściem do wody instruktor nurkowania wyjaśni nowym nurkom, jak działa cały sprzęt nurkowy i zapozna ich z technikami bezpiecznego nurkowania. Potem przychodzi czas na ćwiczenia, trenowanie nowych umiejętności potrzebnych by bezpiecznie i komfortowo cieszyć się nurkowaniem. Pływanie w sprzęcie nurkowym dla własnej frajdy i przyjemności również jest elementem szkolenia. Kandydat na nurka musi też zapoznać się z teorią i mieć podstawowy zakres wiedzy. Tą część wypełnia studiowanie materiałów: podręcznik i filmy instruktażowe. Po tym wszystkim przychodzi czas na pierwsze zanurzenie w wodzie otwartej, np w jeziorze czy morzu i tu dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa. Jesteśmy pod wodą i oddychamy! Nie musimy się wynurzać gdy zabraknie nam powietrza bo mamy jego duży zapas, który wystarczy nam na ok. 45 min albo i dłużej.
Wydawać by się mogło, że nurkowanie jest skomplikowane, że nie jest dla każdego, że musi być drogie. Sama myśl o byciu pod wodą u nie jednej osoby wywołuje obawy i strach, dlatego nie rzadko nawet nie bierzemy pod uwagę takiej możliwości. Tymczasem nurkowanie jest dużo bardziej dostępne niż się większości wydaje. Nurkują z sukcesem dzieci od 8 roku życia, osoby starsze a także osoby z niepełnosprawnościami. Faktem jest też to, że nie da się pominąć kwestii finansowych. Nurkowanie nie jest najtańsze, ale jak porównamy wydatki na ten sport z wydatkami np. na spadochrony, windsurfing, żeglarstwo czy jakikolwiek inny okaże się, że taki drogi nie jest. W większości przypadków Centrum Nurkowe prowadzi programy wprowadzające, tzw. intra nurkowe. Przykładem jest PADI Discover Scuba Diving gdzie uczestnicy mogą spróbować nurkowania bez konieczności uczestniczenia w pełnym kursie i mają cały potrzebny sprzęt udostępniony podczas zajęć. Podczas kursy podstawowego PADI Open Water Diver sprzęt nurkowy na czas kursu również jest wliczony w cenę.
Aby wyjść na przeciw studentom zainteresowanym nurkowaniem Aquanaut Diving przygotowało specjalny promocyjny pakiet kursów REC STUDENT. W ramach tego pakietu studenci otrzymują szkolenie podstawowe PADI Open Water Diver oraz 2 kursy specjalistyczne: Doskonała Pływalność Zerowa oraz nurkowanie na wzbogaconym powietrzu NITROX. Cena pakietu REC STUDENT jest na tyle atrakcyjna, że spotyka się z dużym zainteresowaniem. Mało tego, w ramach tego pakietu Aquanaut przeprowadza kurs pierwszej pomocy Emergency First Response, międzynarodowej organizacji która wystawia certyfikat.
Na koniec warto wspomnieć, że kolejnym ukłonem w stronę studentów jest fakt, że Aquanaut daje możliwość dodatkowego obniżenia ceny pakietu REC STUDENT dla tych osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę w zakresie nurkowania, mają chęć współpracować w realizacji kursów i pomagać w szkoleniach osób niepełnosprawnych. Jeżeli Was to zaciekawiło skontaktujcie się po więcej szczegółów.
