Adaptive Support Diver

partner nurka niepełnosprawnego

PADI Adaptive Support Diver to kurs specjalistyczny dla nurków, którzy chcą towarzyszyć innym nurkom z niepełnosprawnościami. Nurkowanie partnerskie to podstawa bezpieczeństwa i każdy instruktor nurkowania niezależnie od federacji w jakiej szkoli stawia to na pierwszym miejscu. Na szkoleniach nurkowych dowiadujesz się o systemie partnerskim, uczysz się reagować w sytuacjach bezpieczeństwa, komunikowania się pod wodą za pomocy znaków i przewidywania. Kiedy Twoim partnerem nurkowym jest osoba niestandardowa, z jakąś niepełnosprawnością, Twoja obecność jako partner nurkowy pod wodą jest jeszcze bardziej widoczna i wymaga skupienia i świadomości. Aby być dobrym „dive buddy” dla takich nurków powinieneś znać ich ograniczenia i możliwości, zrozumieć ich sposób nurkowania, wiedzieć jak radzą sobie pod wodą w swój własny indywidualny sposób, jak się z Tobę komunikują własnym zestawem znaków byś miał możliwość ich zrozumieć i zareagować. To szkolenie poszerzy Twoje horyzonty i pomoże Ci uwierzyć w swoje siły i kompetencję pod wodą.
PADI Adaptive Support Diver to również szkolenie, które może być pomysłem dla Ciebie jak zaktywizować osoby niepełnosprawne w Twoim otoczeniu, ponieważ nurkowanie to sposób na rehabilitację, wspólne spędzanie czasu, oderwanie się od rzeczywistości, zajęcie dla ciała i umysłu. Wszystko jest w Waszych rękach.

Kurs składa się z sesji teoretycznej, podczas której poznasz różne typy niepełnosprawności i techniki asystowania osobom z niepełnosprawnościami. Dowiesz się jak rozumieć ich fizyczne i mentalne ograniczenia. Dowiesz się jak nurkowie z ograniczeniami radzą sobie pod wodą i na powierzchni, jakie sposoby wymyślili sobie na wykonywanie podstawowych czynności jak chociażby ubieranie się w kombinezon, składanie sprzętu, wejście do wody i wiele więcej. Sam się przekonasz w czym będą potrzebowali Twojej pomocy a w czym nie. Poznasz różnice sprzętowe, które są zindywidualizowane.

Podczas kursu używamy standardowego sprzętu w jakim pływamy i szkolimy. Obowiązuje konfiguracja klasyczna jak najprostsza. Jeżeli używasz sprzętu preferowanego przez siebie, dostosowanego do Twoich potrzeb lub indywidualnych preferencji ( długie węże, skrzydła, płyty z workami itp…) już na zajęciach basenowych sam stwierdzisz, że to nie był najlepszy pomysł.

Szkolenie obejmuje sesję basenową, która koncentruje się na transferach, wejściach i wyjściach z wody, asystach i komunikacji, a także na pokazywaniu, adaptowaniu i ćwiczeniu umiejętności w oparciu o umiejętności i ograniczenia kursanta. Ćwiczenia skupiają się na ocenie dostępności, organizowaniu nurkowań oraz dostosowywaniu umiejętności do otwartego środowiska wodnego. Podczas zajęć będziesz symulował różne niepełnosprawności by „wejść w skórę” osoby niepełnosprawnej. Podczas szkolenia ludzi z fizycznymi i psychicznymi wyzwaniami nauczysz się koncentrować na tym, co potrafią, a nie na tym, czego nie potrafią.

Zajęcia na wodach otwartych to prowadzenie nurkowań rekreacyjnych, logistyka, przygotowanie i organizacja. Nauczysz się jak postępować od chwili przyjazdu na miejsce nurkowe do chwili jego opuszczenia. Będziesz symulował różne niepełnosprawności jak i pracował z innymi kursantami, którzy tak jak Ty będą symulowali brak widzenia, słyszenia, para- i tetraplegię.

centrum nurkowe kursy nurkowania wrocław

CENA: 900zł

Cena obejmuje

– Sesje teoretyczne
– Sesje basenowe
– Materiały edukacyjne
– Opłaty za wstęp na basen
– Nurkowania na wodach otwartych
– Opłatę certyfikacyjną do PADI

Cena nie obejmuje

– Koszty wyjazdu na wody otwarte
– Sprzętu nurkowego z wyjątkiem butli i balastu

 

Zapisz się

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

5
Rated 5 out of 5
5 / 5 (1 ocena)
Excellent100%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

opinia

Rated 5 out of 5
16 grudnia 2019

test systemu

Pawel
Przewiń do góry