Kurs Nurkowania Zimą

podstawowy kurs nurkowania w suchym skafandrze

Nurkowanie w zimnych wodach jest mało komfortowe jeżeli nie jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni termicznie. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt możemy zdecydowanie poprawić komfort nurkowania w zimnych wodach i nie ograniczać się tylko do nurkowania w lecie. Kluczowym elementem naszego wyposażenia staje się suchy skafander, który zabezpiecza nas przed wpływem zimna. To właśnie dzięki suchemu skafandrowi możemy przebywać pod wodą długi czas i nie marznąć. Dlatego właśnie jeżeli chcesz nauczyć się nurkowania kiedy w Polsce jest chłodno a woda zimna powinieneś używać przystosowanego do warunków pogodowych sprzętu i dlatego zapraszamy Cię do wzięcia udziału w kursie nurkowania w zimie w naszym Centrum Nurkowym.
Suchy skafander w przeciwieństwie do zwykłej pianki (skafandra mokrego) nie dopuszcza do kontaktu wody z ciałem nurka. To bardzo popularny sprzęt w takich krajach jak Polska, gdzie temperatura wody spada w miesiącach zimowych a nawet zamarza. Izolacja termiczna takiego skafandra zależy od rodzaju ocieplacza jaki nurek pod skafander ubierze. Rolą skafandra suchego jest nie tylko utrzymanie komfortu cieplnego nurka ale także stanowi narzędzie wypornościowe podobnie jak kamizelka BCD. Techniki pływania w suchym skafandrze różnią się od pływania w piance, dlatego odpowiednie przeszkolenie jest potrzebne, aby dobrze wykorzystać zalety tego sprzętu.
Podczas kursu Open Water Diver realizowanego z wykorzystaniem suchego skafandra nauczysz się nurkować w dwóch konfiguracjach sprzętowych. Zajęcia basenowe rozpoczniesz od nauki nurkowania w piance. Dodatkowo poznasz techniki nurkowania w suchym skafandrze w kontrolowanych warunkach. Dzięki temu będziesz przygotowany do nurkowania na całym Świecie w wodach ciepłych i zimnych. Na zajęciach basenowych opanujesz najważniejsze umiejętności używania suchego skafandra oraz poznasz różnice w stosunku do skafandra mokrego. Na wodach otwartych będziesz używał tylko skafandra suchego dla swojego komfortu.
Biorąc udział w podstawowym kursie nurkowania w suchym skafandrze prowadzonym przez nasze Centrum Nurkowe bierzesz udział w połączonych dwóch kursach: PADI Open Water Diver oraz PADI Dry Suit. Oznacza to, że po ukończeniu szkolenia otrzymasz dwa certyfikaty: kursu podstawowego oraz specjalizacji.
kurs nurkowania zimą

CENA: 3000zł

Cena obejmuje

– 6 sesji teoretycznych
– 6 sesji basenowych
– Materiały edukacyjne PADI ( zestaw startowy)
– Opłaty za wstęp na basen
– 6 nurkowania na wodach otwartych
– Sprzęt nurkowy na czas trwania kursu
– Opłatę certyfikacyjną do PADI (OWD + Dry Suit)

Cena nie obejmuje

– Koszty dodatkowych zajęć basenowych (jeżeli będą potrzebne)
– Koszty wyjazdu na wody otwarte (swojego i instruktora)

Zapisz się

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

5,0
Rated 5 out of 5
5 / 5 (8 ocen)
Excellent100%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

Bajka

Rated 5 out of 5
27 lipca 2021

Skończyliśmy kurs OWD u Pawła i Patrycji. Gorąco wszystkim polecamy. Super przygoda. Teraz zaczynamy kolejny stopień

Asia

Coś wspaniałego

Rated 5 out of 5
8 lipca 2021

Polecam każdemu. Niezapomniane wrażenia.

Justyna

Koronawirus

Rated 5 out of 5
4 kwietnia 2020

Wraz z żoną zapisaliśmy się na kurs nurkowania w Aquanaut i niestety przez epidemię nie mogliśmy iść na basen. Ku naszemu zaskoczeniu Centrum Nurkowe dało nam możliwość wzięcia udziału w kursie online. Wszystkie wykłady, kwizy i testy zrobiliśmy siedząc w domu. To było bardzo wygodne, a nawet poznaliśmy inne osoby, które są w takiej samej sytuacji jak my. Teraz tylko pozostaje nam czekać aż będzie można zrobić praktykę.

Mirosław Skoczylas

nowe hobby

Rated 5 out of 5
22 grudnia 2019

Szukasz nowego hobby? Chcesz poznać tajemnice i piękno morskich głębin, a co najważniejsze zrobić to u boku profesjonalistów z ogromną pasją do tego co robią, to tylko w AQUANAUT Wrocław. Instruktor Paweł posiada dużo cierpliwości i w sposób bezpieczny wprowadzi Cię w ten wyjątkowy świat 🙂 A może szukasz pomysłu dla swojej pociechy, która ma dużo nadprogramowej energii, Paweł ma genialne podejście do dzieci czego wielokrotnie byłam świadkiem :).

Karolina Prymula

kurs owd

Rated 5 out of 5
26 listopada 2019

Wspaniałe miejsce i cudowni ludzie. Czuję się jak u siebie. Zrobiłam kurs u Patrycji i to był strzał w dziesiątkę. Gorąco polecam.

Monika Janowicz
Przewiń do góry