Adaptive Techniques

techniki adaptacyjne

Techniki Adaptacyjne to kurs specjalistyczny, który koncentruje się na zwiększaniu świadomości na temat różnych umiejętności nurka i analizie adaptacyjnych technik nauczania, które można zastosować podczas szkolenia i nurkowania z nurkami trudnymi fizycznie i psychicznie. Jeżeli jesteś profesjonalistą PADI, Divemasterem, Asystentem Instruktora lub Instruktorem dowolnej federacji i masz ukończony kurs EFR oraz chcesz być bardziej świadomy indywidualnych aspektów podczas pracy z ludźmi, którzy mają fizyczne lub umysłowe wyzwania, to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Specjaliści PADI mają długą i udaną historię pracy z nurkami niepełnosprawnymi. Podejście PADI do edukacji nurków jest (i zawsze było) otwarte: Każdy, kto spełnia warunki przystąpienia do kursu, jest mile widziany i nie ma znaczenia czy masz jakąś niepełnosprawność. Kurs specjalności PADI Adaptive Techniques opiera się na tym fundamencie, dzięki ulepszeniu szkoleń otrzymywanych przez PADI i przygotowaniu ich do podejścia skoncentrowanego na studentach przy dostosowywaniu technik do potrzeb nurków. Instruktorzy nurkowania, niezależnie od federacji w jakiej szkolą, mają wypracowaną swoją rutynę w stosunku do osób w pełni sprawnych. Kiedy na kurs zgłosi się osoba z niepełnosprawnością, nie mogą być zaskoczeni, że standardowe podejście nie zdaje egzaminu i muszą zaadaptować swoje techniki nauczania do indywidualnym możliwości kursanta. To szkolenie ma ich tego nauczyć, zwiększyć ich świadomość na temat ograniczeń i pokazać, że każdy kandydat na nurka może wykonać obowiązkowe ćwiczenia we własny sposób.

Kurs składa się z sesji teoretycznej, podczas której poznasz różne typy niepełnosprawności i techniki pracy z kursantami. Dowiesz się jak rozmawiać z kursantami, budować relacje i rozumieć ich fizyczne i mentalne ograniczenia. Nauczysz się jak pomóc i nauczyć swoich kursantów podstawowych umiejętności nurkowych, aby spełnili wymagania szkolenia podstawowego. Nauczysz się dobrać sprzęt indywidualnie do kursanta, będziesz umiał precyzyjnie zaplanować szkolenie od strony logistycznej i poznasz terminologię by partnersko z nim rozmawiać.

Podczas kursu używamy standardowego sprzętu w jakim pływamy i szkolimy. Obowiązuje konfiguracja klasyczna jak najprostsza. Jeżeli używasz sprzętu preferowanego przez siebie, dostosowanego do Twoich potrzeb lub indywidualnych preferencji ( długie węże, skrzydła, płyty z workami itp…) już na zajęciach basenowych sam stwierdzisz, że to nie był najlepszy pomysł.

Szkolenie obejmuje dwie sesje basenowe, które koncentrują się na transferach, wejściach i wyjściach z wody, asystach i komunikacji, a także na pokazywaniu, adaptowaniu i ćwiczeniu umiejętności w oparciu o umiejętności i ograniczenia kursanta. Ćwiczenia koncentrują się na ocenie dostępności, organizowaniu nurkowań oraz dostosowywaniu umiejętności do otwartego środowiska wodnego. Podczas zajęć będziesz symulował różne niepełnosprawności by „wejść w skórę” osoby niepełnosprawnej. Podczas szkolenia ludzi z fizycznymi i psychicznymi wyzwaniami nauczysz się koncentrować na tym, co potrafią, a nie na tym, czego nie potrafią.

Zajęcia na wodach otwartych to prowadzenie nurkowań szkoleniowych, logistyka, przygotowanie i organizacja. Nauczysz się jak postępować od chwili przyjazdu na miejsce nurkowe do chwili jego opuszczenia. Będziesz symulował różne niepełnosprawności jak i pracował z innymi kursantami, którzy tak jak Ty będą symulowali brak widzenia, słyszenia, para- i tetraplegię.

centrum nurkowe kursy nurkowania wrocław

CENA: 1100zł

Cena obejmuje

– Sesje teoretyczne
– Sesje basenowe
– Materiały edukacyjne
– Opłaty za wstęp na basen
– Nurkowania na wodach otwartych
– Opłatę certyfikacyjną do PADI

Cena nie obejmuje

– Koszty wyjazdu na wody otwarte
– Sprzętu nurkowego z wyjątkiem butli i balastu

 

Zapisz się

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

5
Rated 5 out of 5
5 / 5 (1 ocena)
Excellent100%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

opinia

Rated 5 out of 5
16 grudnia 2019

test systemu

Pawel
Przewiń do góry