Tec Deep

kurs nurkowania technicznego

Kurs PADI Tec Deep to podstawowy kurs nurkowania technicznego, czyli przekraczającego rekreacyjny limit głębokości 40m. To program dla nurków, którzy chcą nurkować poza limitami bezdekompresyjnymi. Ideą programu jest zbudowanie podstaw dla długich nurkowań dekompresyjnych oraz późniejszych głębokich nurkowań trimixowych. Dlatego główny nacisk na tym programie kładziony jest na konfigurację sprzętu oraz nauczanie prawidłowych procedur i technik.

Kurs PADI Tec Deep to połączony program szkoleniowy, na który składają się 3 kursy: Tec 40, Tec 45 i Tec 50. Kandydaci na nurków technicznych mogą decydować jakim trybem chcą realizować szkolenie: czy przejść cały program szkoleniowy Tec Deep czy zdobywać poszczególne umiejętności kolejno uczestnicząc w osobnych kursach składowych.

Aby wziąść udział w kursie Tec 50 kandydat musi:

 • mieć ukończone 18 lat
 • mieć min. stopień PADI Advanced Open Water Diver lub równoważny
 • mieć ukończony kurs specjalizacji NITROX
 • mieć ukończony kurs specjalizacji DEEP lub zalogowane min. 10 nurkowań do 30m
 • zaświadczenie medyczne o braku przeciwwskazań do uprawiania nurkowania nie starsze niż 12 miesięcy
 • mieć zalogowane min. 100 nurkowań w tym 20 nitroksowych głębiej niż 18m oraz 15 głębszych niż 30m.

Certyfikat Tec Deep uprawnia Cię do:

 • nurkowania dekompresyjnego do 50m
 • wykorzystania 2 butli bocznych (stage) do dekompresji
 • używania do 100% tlenu
 • nieograniczonego czasu dekompresji
 • akcelerowanej dekompresji

Na wykładach teoretycznych przekazywana jest wiedza odnośnie konfiguracji sprzętu, procedur nurkowania technicznego, dekompresji, zagrożeń związanych z głębokością, użyciem bogatych w tlen mieszanek i wiele innych. Kurs Tec Deep składa się z 8 sekcji rozwoju wiedzy oraz 8 sekcji praktycznych podczas których:

 • nauczysz się planować i wykonywać nurkowania dekompresyjne ze zmianą gazów do głębokości 50m
 • nauczysz się używać powietrza jako gazu dennego oraz nitroksu do 100% tlenu jako gazów dekompresyjnych
 • nauczysz się używać niezbędnego sprzętu oraz procedur do bezpiecznego nurkowania na dużych głębokościach
 • poznasz procedury awaryjne i zasady bezpiecznego nurkowania technicznego
 • opanujesz podstawy, na których będzie się opierało twoje dalsze szkolenie jako nurka technicznego, w tym nurka trimiksowego

Sprzęt techniczny wymagany na kursie:

 • zestaw dwubutlowy (twinset) min. 2x12l z manifoldem separującym
 • automat podstawowy I i II stopień z długim wężem 200 – 210cm i wężem do inflatora
 • automat zapasowy I i II stopień z wężem standardowym, wężem do suchego skafandra, manometrem i gumką na szyję
 • płyta z uprzężą wyposażona w 2 D-ringi ramienne (sztywne 45 stopni) i 2 D-ringi biodrowe (sztywne 90 stopni) oraz pas kroczny
 • worek wypornościowy BCD montowany do płyty
 • system balastowy X-Weight
 • suchy skafander
 • 2 butle stage 10-12l aluminiowe z uprzężą
 • 2 automaty do stage z wężem 90 – 110cm oraz manometrem na krótkim wężu
 • podstawowe i zapasowe urządzenie pomiarowe (komputer wielogazowy lub digital)
 • boja dekompresyjna
 • kołowrotek
 • zapasowa maska
 • tabliczka na rękę podstawowa i zapasowa do kieszeni
 • narzędzie tnące podstawowe i zapasowe

Jeżeli brakuje Ci jakiegoś elementu sprzętu lub jeszcze nie zacząłeś jego kompletowania możesz go na czas kursu wypożyczyć lub zakupić ze specjalnym rabatem dla kursantów

Kurs  Tec Deep składa się z 12 nurkowań szkoleniowych, które wprowadzają kolejno nowe umiejętności i zwiększają poziom trudności. Nurkowania ustawione są tak, aby rozwijać nową wiedzę i umiejętności, zaczynając od umiejętności podstawowych aż do trudniejszych i bardziej złożonych jak zakręcanie zaworów, S-drill, nurkowanie zgodnie z runtime, strzelanie bojki, rozwiązywanie sytuacji awaryjnych związanych z brakiem gazu jak i ze sprzętem. Ostatnie cztery nurkowania służą wykorzystaniu w praktyce nabytych umiejętności poprzez wykonanie głębokich nurkowań do 50 metrów z pełną dekompresją przy użyciu gazów dekompresyjnych do 100% tlenu. Maksymalne głębokości na poszczególnych nurkowaniach:

– Nurkowanie 1 – do 10m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 2 – do 10m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 3 – do 10m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 4 – do 14m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 5 – do 24m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 6 – do 30m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 7 – do 33m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 8 – do 40m, bezdekompresyjne
– Nurkowanie 9 – do 43m, dekompresyjne
– Nurkowanie 10 – do 46m, dekompresyjne
– Nurkowanie 11 – do 50m, dekompresyjne
– Nurkowanie 12 – do 50m, dekompresyjne

Kurs Tec Deep to połączone 3 programy szkoleniowe Tec 40, Tec 45 i Tec 50. W każdym z tych kursów są do zrealizowania 4 nurkowania szkoleniowe i mają ustaloną standardami PADI swoją maksymalną głębokość oraz program ćwiczeń. Aby wykonać wszystkie nurkowania w ramach kursu Tec Deep łączymy i przeplatamy nurkowania z poszczególnych kursów składowych. Wykonujemy 2 nurkowania dziennie. Pierwsze 2 dni to nurkowania, na których ćwiczymy umiejętności i wykonujemy je z brzegu, pozostałe nurkowania wykonujemy z łodzi. Po nurkowaniach i omówieniach kursanci mają czas na pracę własną i rozwiązywanie sprawdzianów wiedzy, poprawki w konfiguracji sprzętu oraz przygotowanie się do egzaminów (2 egzaminy w formie testów w czasie kursu). Jeżeli zachodzi potrzeba przećwiczenia jakichś umiejętności w wodzie, nadrobienia zaległości, to jest to jedyny moment na to by wejść do wody z brzegu.

– dzień 1:

Nurkowanie 1 Tec 40
Nurkowanie 2 Tec 45

– dzień 2:

Nurkowanie 2 Tec 40
Nurkowanie 2 Tec 45

– dzień 3:

Nurkowanie 3 Tec 40
Nurkowanie 3 Tec 45

– dzień 4:

Nurkowanie 4 Tec 40
Nurkowanie 1 Tec 50

– dzień 5:

Nurkowanie 4 Tec 45
Nurkowanie 2 Tec 50

– dzień 6:

Nurkowanie 3 Tec 50
Nurkowanie 4 Tec 50

W programie kursów technicznych znajdują się:

 • zajęcia teoretyczne, rozwój wiedzy
 • zajęcia praktyczne, ćwiczenia i zadania
 • nurkowania w basenie i na wodach otwartych

Cały program szkoleniowy prowadzimy w dwóch trybach:

LOKALNIE i WYJAZDOWO

W tym trybie zajęcia teoretyczne i sekcje zadań praktycznych prowadzimy w naszym Centrum Nurkowym. Na miejscu robimy wykłady i ćwiczenia. Konfigurujemy sprzęt, uczymy się posługiwać oprogramowaniem do planowania nurkowań dekompresyjnych i rozwiązujemy Pytania Kontrolne z Podręcznika. Nie mamy ram czasowych by zaliczyć tą część kursu. Pierwsze 4 nurkowania szkoleniowe realizujemy w Polsce. Fakt prowadzenia pierwszych nurkowań na miejscu w Polsce daje nam czas na doszkalanie się i ćwiczenie umiejętności do czasu ich opanowania w stopniu umożliwiającym zaliczenie. Nie mamy ram czasowych by dojść do perfekcji, a każdy kursant będzie miał tyle czasu ile indywidualnie potrzebuje na własną naukę. Pozostałe 8 nurkowań (4 dni nurkowe) przeprowadzamy w Chorwacji na wyspie Vis. 

WYJAZDOWO

W tym trybie wszystkie zajęcia prowadzimy w Chorwacji na wyspie Vis (6-7 dni). Ten tryb prowadzenia szkolenia jest dużo bardziej intensywny i polecany dla osób, które miały już styczność ze sprzętem technicznym, nurkowały w zestawie dwubutlowym rekreacyjnie oraz nie mają problemów z pływalnością w suchym skafandrze. Zarówno zajęcia teoretyczna, ćwiczenia praktyczne i nurkowania będą się przeplatały i wypełnią czas od rana do późnych godzin wieczornych. Przy tak prowadzonym kursie może nie być czasu do prowadzenia indywidualnych warsztatów doszkalających, dlatego decydując się kandydat musi być pewny, że sprosta wymaganiom. Kursantom decydującym się na szkolenie wyjazdowe sugerujemy wzięcie udziału w programie Discover Tec Diving lub w Warsztatach Nurkowania Technicznego w celu upewnienia się, że czas na kursie będzie dobrze wykorzystany.

Nurkowanie techniczne niesie ze sobą większe ryzyko niż nurkowanie rekreacyjne. Mimo tego niebezpieczeństwo urazów ciśnieniowych jak i choroby dekompresyjnej jest bardzo niskie. Niestety nie jest zerowe, dlatego też podczas nurkowań technicznych konieczną rzeczą jest posiadać ubezpieczenie nurkowe, które zawiera leczenie i transport osoby poszkodowanej w wszelkich wypadkach włączając nurkowania techniczne, bez limitów głębokości i czasów dekompresji. Jako Centrum Nurkowe sugerujemy posiadać ubezpieczenie DAN, które można zakupić samodzielnie online. Twoje standardowe ubezpieczenie zdrowotne, jak i ubezpieczenie sportowe może nie pokrywać leczenia w wyniku urazów związanych z nurkowaniem na większych głębokościach.

kurs nurkowania PADI Tec Deep

CENA: 6000zł

Cena obejmuje

– Sesje teoretyczne
– Sesje basenowe (opcjonalnie)
– Materiały edukacyjne
– Nurkowania na wodach otwartych
– Opłatę certyfikacyjną do PADI

Cena nie obejmuje
 

– Kosztów wyjazdu na wody otwarte
– Sprzętu nurkowego
– Kosztów użytych gazów
– Logistyki instruktora (transport, zakwaterowanie, gazy) do podziału na kursantów

Zapisz się

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

0
Rated 0 out of 5
0 / 5 (0 ocen)
Excellent0%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

Nie ma jeszcze ocen. Bądź pierwszy i napisz swoją.

Przewiń do góry