Sklep Nurkowy

Atomic B2

3,494.00

• Comfort Swivel wyjątkowo komfortowy obrotowy wąż do drugiego stopnia automatu Atomic:Aquatics. Comfort Swivel jedyny taki drugi stopień (obrotowy wąż) – umożliwiający stosowanie bez względu na położenie puszki. Głowica umożliwia dostosowanie się automatu do najmniejszego ruchu – w celu zwiększenia komfortu oddychania. Wykonany z polerowanej stali nierdzewnej Typu 316. Jest standardowo montowany w modelach B2, ST1 (stal nierdzewna), Z3 (chromowany mosiądz) oraz w T3 (tytan). Wygodny wąż “obrotowy”może być również dodany do każdego drugiego stopnia firmy Atomic, w celu zapewnienia swobodnego poruszania wężem w 30-stopniowym zakresie ruchów. (Patent nr 7,188,869).
• AFC (automatyczna kontrola przepływu (ang. Automatic Flow Control) patent firmy Atomic.
• Automatyczne sterowanie przepływem (AFC) po prostu ciesz się nurkowaniem. Bez zbędnych pokręteł i przycisków – regulator automatycznie dostraja się podczas nurkowania. Jest to pierwszy i jedyny regulator reagujący na głębokość dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego, która automatycznie równoważy wydajność i stabilność (Pat. # 5678541) jego działania. Komputerowo zaprojektowany płat wewnątrz ustnika zmienia pozycję w zależności od głębokości aby zapewnić ciągłe, naturalne i bezwysiłkowe oddychanie na wszystkich głębokościach.
• Tytanowa dźwignia zapewnia absolutne bezpieczeństwo i niezawodność. Ta część jest kluczowym mechanicznym połączeniem z dopływem powietrza. Zbudowane z opatentowanego lotniczego stopu tytanu, dźwignia jest odporna na ścieranie, zmęczenie materiałowe oraz korozję.
• Wyważony system grzybkowy, aerodynamiczny pneumatycznie wyważony zatrzask grzybkowy zapewnia zwiększony przepływ powietrza i łatwość w oddychaniu, oznacza to że niezależnie od cisnienia w butli nurek otrzyma taka samą ilośc powietrza podczas nurkowaia.
• Eliptyczny zawór wylotowy znacznie zmniejsza wysiłek przy wydechu na głębokości. Nadwymiarowy, wysoko-przepływowy zawór oraz kształt membrany wewnątrz II stopnia automatu ułatwia każdy wydech.
• Kryza chroniąca gniazdo – nowa konstrukcja kryzy znacznie przedłuża żywotność gumowego gniazda. Zużycie gniazda jest podstawową przyczyną nieszczelności w II stopniu automatu i obniżenia jego wydajności w trakcie eksploatacji. Pierwsza i jedyna regulowana dynamiczna kryza uszczelniająca (patent nr 5803073) jest uruchamiana ciśnieniowo i ma styczność z gumowym gniazdem tylko wtedy, gdy automat jest używany. Kryza ta jest wykonana z tytanu odpornego na korozję lub w przypadku M1, ze stali nierdzewnej.

NAJATRAKCYJNEJSZA GWARANCJA W NURKOWANIU:

Pomyśl o 300 nurkowaniach… Jak długo Ci to zajmie?

Chcemy, aby nurkowie używający automatów Atomic Aquatics czuli się pewnie – nawet w najodleglejszych miejscach, w których ciężko znaleźć zaufany punkt serwisowy. Każdy automat Atomic Aquatics jest zbudowany z najlepszych materiałów, które nie tylko opierają się procesom korozji, lecz również zmniejszają do minimum ilość zabiegów związanych z konserwacją. Technologie stosowane w produkcji automatów pozwalają na wydłużenie okresu użytkowania sprzętu, dlatego przeglądy wykonywane są średnio co 3 lata.

AtomicAquatics gwarantuje: serwis automatu T3 co 3 lata, lub 300 nurkowań przez okres 30 lat od daty zakupu.

Brak w magazynie

SKU: 03-0027-7P Kategorie: ,

B2 zaprojektowany jako najbardziej komfortowy drugi stopień na świecie. Jest następcą znanego automatu Atomic Aquatics B1, który otrzymał więcej pochwał i przychylnych opinii w prasie branżowej oraz niezależnych testach niż jakikolwiek inny automat w historii nurkowania (zarówno za działanie jak i funkcjonalność). B2 prezentuje identyczny design oraz działanie jak T3, największą różnicą jest zastosowanie tytanu. Jedyny na rynku drugi stopień w całości wykonany z tytanu oraz pierwszy stopień z chromowanego mosiądzu oraz stali nierdzewnej typu 316. Waga drugiego stopnia jest tak niewielka, że podczas użytkowania prawie się go nie czuje. Wysoki standard oddychania, duży wydatek (zminimalizowany wysiłek przy oddychaniu na głębokości oraz duża ilość dostarczanego czynnika oddechowego) pozwala na naturalne i komfortowe oddychanie. Automat jest fabrycznie przystosowany do użycia z nitroxem o zawartości do 40% tlenu. Tytanowa konstrukcja drugiego stopnia w całości wykonanego z tytanu co zapobiega korozji oraz przeciążeniu szczęki (mała waga). Komfortowy podwójny silikonowy ustnik z niezwykle miękkiej i elastycznej gumy silikonowej (odpornej na przegryzienie). Tłokowy pierwszy stopień kompletnie odizolowany od wody zwiększa to odporność na zamarzanie i zabezpiecza przed zanieczyszczeniami. Mały kompaktowy pierwszy stopnień posiada dwa porty HP, 5-portów LP i wyjatkowy tłok “Jet Seat”. Wyjątkowo wydajny system oddychania, łatwość wdychania nawet na dużych głębokościach i odpowiednie tempo oddychania z naturalną i komfortową dostawą mieszanki oddechowej.



Specyfikacja

Warunki dostawy

Ze względu na globalny deficyt materiałów na światowych rynkach produkcja i co za tym idzie dostawy towarów są znacznie opóźnione.
Jeżeli ważny jest dla Ciebie czas dostawy, bo np. jedziesz na urlop i chciałbyś mieć konkretne produkty przed wyjazdem, skontaktuj się z nami i potwierdź dostepność.

Technologia

Tabela rozmiarów

Gwarancja

Przewiń do góry